O nás

Jsme církví PRO REGION, pro křesťany i hledající, a definují nás tři PRO:

PROPOJENI, PROSTOR, PROMĚNA 

Jsme součástí Apoštolské církve, která je řádně registrovanou církví na Ministerstvu kultury ČR a je členem Ekumenické rady církví České republiky (www.apostolskacirkev.cz)

Bohoslužby

Bohoslužba je otevřené setkání s Bohem a lidmi, kdy první část je zaměřená na osobní vztah s Bohem (hudba, kázání, modlitba) a druhá na vzájemné vztahy u dobré kávy v naší kavárně. Před bohoslužbou (cca od 9,00) je možnost přijít na snídani a kávu.

Půlnoční bohoslužba

Každý Štědrý den ve 21:00 hod připravujeme na rožnovském náměstí koledy, vánoční zamyšlení a scénku. Po 11ti letech se na tuto akci Rožnovští těší a je hojně navštěvovaná.

Piknik bohoslužby

Když počasí dovolí, organizujeme bohoslužby spojené s výletem do Beskyd a společným piknikem. Už jsme byli na Radhošti, Soláni, Hážovských dílech.

  Víkendové pobyty

  pro otce s dětmi

  Tyto víkendové pobyty pořádáme 2x ročně pro chlapy, kteří se nebojí být skutečnými otci.

  Hlavním cílem je zastavit se v dnešní uspěchané době a posílit vztahy s našimi dětmi skrze společné zážitky.

  Dalším benefitem této aktivity je, že můžeme navázat vztahy se skutečnými chlapy, kteří to myslí se svými dětmi vážně.

  Royal Rangers

  RR je mezinárodní organizace pro děti a mládež školního věku. www.royalrangers.cz Pro děti připravujeme schůzky, výlety, víkendové pobyty, tábory a jiné akce.

  V našem regionu pracuje 3. přední hlídka (Royal Rangers Valašsko), Oddíly se samostatně schází na schůzkách a menších akcích, víkendovky a tábory připravujeme společně.

  Mladí

  Pohodové setkání plné hudby, diskusí, bláznivých her, zamyšlení, kávy a občerstvení probíhá každý týden. Poslední pátek v měsíci jedeme na regionální setkání mládeže BigMAC do ValMezu.

  Misie

  Uplynulá léta jsme pravidelně jezdili do Srbska, kde jsme pomáhali ve městě Silbaš. Naše práce byla zaměřena na dospívající formou kempů a víkendovek.

  Jarmark

  Každý prosinec spolu-organizujeme vánoční jarmark ve Valašském Meziříčí, kde lidé z církve prodávají své výrobky, a zisk jde na misii na Ukrajině a práci s dětmi a mládeží.

  Zakládání nových
  sborů

  Aktivně podporujeme vznik nových místních církví. Věříme, že dobrá zpráva o Boží lásce k člověku má co říci i v dnešní době.

  V současnosti pracujeme ve Frenštátě pod Radhoštěm.

  Vize

  PROPOJENÍ lidí a společenství v jednom regionu (ValMez, Vsetín, Rožnov, Bystřice p. H., Frenštát, atd.). Sdílíme spolu jednu vizi, jedno vedení a jedny zdroje.

  PROSTOR pro neomezené Boží jednání stejně jako pro uplatnění talentů, darů a schopností každého z nás.

  PROMĚNA životů i celého regionu díky opravdovému vztahu s Bohem, který je uctíván, hovoří a naslouchá nám.